"Jím jen syrovou rostlinnou stravu. Jsem vitarián!"

19. září 2007 v 19:43 | Enemy ? |  Diets
  • Že není možné se takto stravovat a neumřít hlady, infarktem před pekárnou nebo řeznictvím, či na následky nedostatku některých důležitých látek? Světe div se, vitariáni nejen že žijí a mají děti. Mnozí z nich tvrdí, že se zbavili některých svých dosavadních neduhů, např. alergií, častých viróz apod. Seriózní studie dle mých informací ale neexistují.

S definicí zdravého způsobu stravování je to v dnešní době velice těžké, mnoho renomovaných odborníků má na různé výživové směry poměrně protichůdné názory. Připomeňme např. vegetariánství, které je u nás poměrně opovrhované, pokud se třeba u pediatra neprozíravě zmíníte, že jste jen sympatizant vegetariánské výživy, začne se nenápadně mluvit v lepším případě o podvýživě, v horším o sociálních pracovnicích. A zatím bylo už v roce 2003 vydáno stanovisko Americké dietetické asociace a Kanadských dietologů, které tvrdí, že správně rozvržená vegetariánská strava je zdravá, nutričně vyvážená a zdravotně přínosná v prevenci i léčbě různých onemocnění.
K českému vydání stanoviska ADA se dokonce písemně vyjádřil i MUDr. Pavel Frühauf, CSc. primář Kliniky dětského a dorostového lékařství 1. LF UK a VFN Praha, člen výboru Pracovní skupiny pro dětskou gastroenterologii a výživu ČPS JEP, který uvedl: "Pokud je dieta správně vedena a vypracována, nemůže se proti ní zásadně mnoho namítat." Toto tvrzení je na české konzervativní stravovací poměry velmi pokrokové.
Pozor, nezaměňujte však vitariánství se zmíněným vegetariánstvím nebo veganstvím, neboť tyto výživové směry jsou pro vitariány stále jen "vařáci" - tedy ti, co k přípravě pokrmů využívají jakékoliv tepelné úpravy.
Příklad denního jídelníčku vitariána
Snídaně: mandlové mléko (vyrábí se za studena z namáčených rozmixovaných mandlí a vody), sušené pohankové placičky (opět se vyrábí za studena z máčené pohanky - lámanky a sušeného ovoce), k tomu jakékoliv čerstvé ovoce.
Svačina: směs oříšků a rozinek, jablko
Oběd: ovesná kaše (máčený ovesný šrot, pomleté sezamové semínko, med nebo třtinový cukr, vanilka, trocha za studena lisovaného oleje, ovoce dle chuti a sezónní nabídky. Kaši lze posypat libovolnými semínky, např. slunečnicovými)
Svačina: zelenina dle chuti nebo vynechat
Večeře: polévka "Gaspacho" (základní surovinou jsou rajčata, dále cibule, paprika, okurka, olivový olej, citrónová šťáva, česnek, mořská sůl a podle chuti feferonka - vše se pomixuje a posype bazalkou)
Když "honí mlsná": slunečnicový "pudink" s banánem (na hladkou kaši pomixovaná slunečnicová semínka s banánem)

Zhruba tak může vypadat průběh dne z pohledu stravovacích návyků vitariána, tedy osoby, která konzumuje pouze syrovou rostlinnou stravu. Podotýkám jen, že jak jsem měla možnost vypozorovat, uvedený jídelníček je co do množství jídla pro průměrného vitariána poměrně bohatý.
  • Proč to dělají?
Teplem upravená strava je prý pro lidstvo nepřirozená, návyková a potraviny znehodnocuje. Během úpravy prý dochází k nepřirozeným modifikacím, ničí se mnoho cenných látek jako např. enzymy, které jsou důležité pro dobré trávení, a také se částečně či úplně přichází o některé vitamíny.
Úprava potravin pomocí tepla způsobuje jev zvaný leukocytóza. Leukocytóza je popisována jako zvýšení výskytu bílých krvinek (plní obranou funkci při průniku cizích částic do organismu) v krvi. To je dle zastánců vitariánství důkaz, že tepelně zpracované poživatiny jsou pro tělo neznámou látkou, a ještě k tomu je tělo identifikuje jako nebezpečné.
Při konzumaci syrové a výhradně rostlinné potravy nedochází k žádným nepřirozeným změnám ve struktuře potravin. Tělo s jejím zpracováním a vyloučením nemá nejmenší problémy, je pro ně naprosto přirozená. Zastánci tohoto směru stravovaní si cení toho, že při přípravě jejich jídelníčku nedochází prakticky k žádným nutričním ztrátám, tedy kromě těch, které způsobuje transport a skladování.
  • A co tedy vlastně jedí?
Na stůl konzumenta syrové rostlinné stravy patří samozřejmě ovoce a zelenina, obilná zrna, semena a ořechy, sušené plody, za studena lisované oleje, různé druhy kultivovaných i volně rostoucích bylin včetně mořských a sladkovodních řas.
Není povolená jakákoliv tepelná úprava potravin. Hojně se využívá odšťavňování, mixování, klíčení a sušení (na slunci, na topení apod.). Ernst Günter,autor velmi zajímavé, ale místy šokující a možná i trochu nebezpečné knihy s názvem "Přirozená strava", povoluje používání syrového neupraveného mléka a mléčných výrobků vyrobených bez použití tepla.

  • Jaká jsou rizika a nevýhody?
Kde vzít v ČR kvalitní ovoce a zeleninu, a to především v zimě a… nekrást? Pokud nejste majiteli, nebo dobrými známými majitele nemovitosti s rozlehlou zahradou nebo nějakého zahradního pozemku, jste "namydlení", neboť se stanete závislými na nabídce obchodů a hypermarketů, nebo na finančně velmi náročných nákupech BIO ovoce, zeleniny a dalších povolených produktů v obchodech se zdravou výživou. O kvalitním syrovém mléku ani nemluvě.
Většina odborníků varuje při dlouhodobé vitariánské dietě před rizikem nedostatku mnoha důležitých látek, především bílkovin, dále omega-3 nenasycených mastných kyselin, dále některých vitaminů skupiny B (především B12), železa, vápníku, jódu a zinku.
Proti tomu se tradičně ohrazují odborníci z řad zastánců syrové stravy a nabízejí pro mnoho klasických strávníků neznámé a výživově velmi inspirativní potraviny.
Další nevýhodou se zdá být poměrně chudá nabídka stravy při delší dobu trvajícím cestování, např. týdenní toulky po horách apod. Pokud máte doma dospívající dceru - pozor! Vyskytly se názory typu: Vegetariánství -veganství - vitariánství - a konečná stanice anorexie. Samozřejmě tento postup není pravidlem, ale v jisté věkové kategorii, především u dívek, určité riziko hrozí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | Web | 16. května 2009 v 15:24 | Reagovat

Prirodzená strava - raw food je cestou životnej spokojnosti a vyrovnanonosti. Prinášame Vám čánky, recepty a návody ako byť zdraví, vitálni a žiť v súlade s prírodou, v3etko na www.freshfood.sk
Správnou životosprávou však nezaplatiteľne pomáhame svojmu zdraviu, blízkym, ľudstvu a celej našej planéte.

Surová strava je životý štýl a druh energie. Dodá Vám pocit vitality, väčšiu odolnosť proti stresu, únave a chorobám.

2 martina schramm martina schramm | 18. května 2009 v 19:38 | Reagovat

odporucam http://www.freshfood.sk/
alebo vitarian.cz

Raw food diéta, alebo štíhla a krásna vďaka surovej strave
Neviete ako na to? Trápia Vás nadbytočné kilogramy, problémy s pokožkou, chabé zdravie?  Ste na správnej stránke. Napíšte nám  a získať ďalšie tipy, návody a informácie na zabezpečenie Vášho úspechu s Raw food diétou - diétou so surovou stravou. Nebude to pre Vás len diéta, ale stane sa súčasťou Vásho životného štýlu.

zväčšiť
Raw food diéta - diéta so surovou stravou Vám pomôže odkryť krásne štíhle telo, mladučkú žiariacu pokožku, budete plní energie a pocítite stav prírodnej blaženosti.

Pridajte sa k nám - štíhle telo, energia, vnútorná a vonkajšia krása sú zárukou.  Tento program je kľúčom k žiarivému zdraviu, emocionálnej a duševnej vyrovnanosti

3 2kar 2kar | 21. září 2010 v 9:44 | Reagovat

Helmuth Wandmaker jedl jen ovoce a dozil se vklidu pres 90 let, jakypak deficit?...

4 ter ter | 10. ledna 2011 v 14:42 | Reagovat

Ahoj, díky za článek, rozhodla jsem se přejít po asi 8 letech vegetariánství a poslední rok a půl striktního veganství na vitariánství, protože cítím že to přímo potřebuji a že mi to pomůže na mé problémy, jen se obávám, aby mě něco nechybělo, protože v tom ještě neumím moc chodit a mám právě obavu z dostatku bílkovin apod..už jen po pár dnech jen syrové stravy a šťávy z trávy mám mnohem víc energie:-)) myslím, že to u mě bude fungovat-ale každý je jiný a potřebuje v určitou fázi života něco jiného, nejlepší je dát na intuici a tou se řídit, to je lepší než všechny vědecké výzkumy. Tak ahoj všem a ať vás vaše srdce vede k té správné stravě pro vás, která vám bude pomáhat:-)

5 Anna Anna | 7. dubna 2012 v 12:39 | Reagovat

Nechápu, proč tam píšou o nedostatku omega 3 kyselin - ty jsou normálně v kvalitních olejích a semínkách. Nejsem odborník ani vitarián, ale tohle vím. Dále - dnes člověk nemusí vlastnit zahradu a ani nakupovat drahé bio ovoce a zeleninu z dovozu - jsou farmářské trhy, kde člověk nakoupí velmi levně a kvalitně. Jen musí vědět, kde nakupovat. (Doporučuji Jiřího z Poděbrad - u paní ze Semic, tak nakupuju vždy, už to mám vyzkoušené. Mají opravdu levné potraviny a jsou kvalitní. Jako bio to není, ale je to české, což je hlavní.)
A mimochodem se mi vůbec nelíbí odborná úroveň článku. Zavání to místy bulvárem  - pozor, pokud máte dospívající dceru, hovorové výrazy apod.
Jinak souhlasím s Ter, že každý je jiný a každý si k něčemu musí dojít. Nelze si jen tak říct, tak a teď budu jíst tohle, protože jsem četl, že je to zdravé. Přesně mám teď potřebu začít se tahle stravovat, ale ještě o tom skoro nic nevím. Tak musím studovat a uvidíme, co na to moje tělo.

6 Peter Peter | E-mail | 3. července 2012 v 18:08 | Reagovat

Dobrý den
Zvu Vás všechny do nově otevřené restaurace Jelica. Kterou najdete na Zlíchově Praha 5 Smíchov. Je to první restaurace svého druhu, kde se pro vás připravuje živá strava RAW, a taky není nouze o masa a meditariánske jídla a nesmím zapomenout že všechno je z BIO potravin. myslím že je proč to jít vyzkoušet. Peter

7 SergiooR SergiooR | E-mail | 16. ledna 2017 v 19:10 | Reagovat

I found this page on 14th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

8 TomkoB TomkoB | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 12:20 | Reagovat

Čekám na nový zajímavý článek na svém blogu

9 ZdenekH ZdenekH | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 15:26 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama